Najlepsze zioła na wzdęcia i gazy

Najlepsze zioła na wzdęcia i gazy

Redakcja

2017-04-19

brak komentarzy

Wzdęcia, gazy a także wrażenie pełności po nazbyt obfitym a także ciężkostrawnym jedzeniu możesz zredukować pijąc zioła: napary z szałwii, kminku lub kopru włoskiego. Sprawdź, którzy zioła redukują wrażenie wzdętego talii a także redukują ilość gazów w jelitach.

Zioła łagodzące niestrawności: kminek, koper włoski, mięta, szałwia, anyż

Zioła o oddziaływaniu wiatropędnym a także rozkurczowym złagodzą bóle towarzyszące wzdęciom. Przykre kłopoty muszą ustąpić po naparach z takich ziół jak.

Kminek

Kminek funkcjonuje nie wyłącznie rozkurczowo a także łagodzi niestrawności, ale również redukuje skurcze menstruacyjne.

Napar przygotowuje się z małej łyżeczki mielonego kminku, który zalewa się 250 ml gorącej wody a także odstawia na 15 min pod przykrywką. Po przecedzeniu pić 3 razy na dzień.

Można także zjeść łyżeczkę mielonego kminku wymieszanego z majerankiem a także popić go wodą - właściwości będzie podobne.

Koper włoski

Napar z owocu kopru włoskiego, pity jako herbatka, przyspiesza metabolizm, łagodzi kolkę a także bóle talii.

Herbatkę można przygotować na własną rękę (łyżeczkę nasion zalewając 250 ml gorącej wody a także parząc dzięki 10-15 min) lub wybrać w formie herbaty ekspresowej, dostępnej w aptekach a także supermarketach zielarskich.

Uwaga! Koper włoski nie musi okazać się spożywany przez niewiasty w stanie błogosławionym, ponieważ może powodować pobudzenie macicy.

Mięta

Mięta posiada cechy usprawniające pracę jelit i wiatropędne a także uspokajające. Pomaga przy wzdęciach a także dolegliwościach z procesami trawiennymi.

Napar przygotowuje się z łyżki suszonych lub świeżych liści mięty, zalanych 250 ml gorącej wody. Napar musi parzyć się pod przykrywką przez 10-15 min. Aby osiągnąć rozchwytywany rezultat, wywar trzeba pić 3 razy na dzień.

Szałwia

Szałwia służy w leczeniu niestrawności a także wzdęć, bo zapobiega przesadnej fermentacji w jelitach a także funkcjonuje rozkurczająco.

Napar przygotowuje się z łyżki suszonych liści szałwii, które zalewa się filiżanką wrzącej płynu a także parzy pod przykrywką dzięki 10-15 min. Pomoże pity 3 razy na dzień po 1 szklance.

Anyż

Anyż funkcjonuje rozkurczowo. Łagodzi kłopoty powiązane z kolkami, niestrawnością, wzdęciami a także nudnościami.

Napar z anyżu sporządza się z 0,5 łyżki sproszkowanych owoców, zalanych gorącą wodą a także parzonych pod przykrywką przez 10-15 min. Po przecedzeniu pić 2-3 razy na dzień po 1/2 kubka.

Uwaga: Nie poleca się aplikowania ziół więcej aniżeli przez 4 tygodnie, bo może to powodować rezultaty uboczne: rozwolnienia, zawroty głowy, uderzenia gorąca, wymioty, częstokurcz mięśnia sercowego a także inne. Jeżeli objawy nie mijają, zalicza się zaprzestać aplikowania mikstur a także przedyskutować ze specjalistą, który zaleci odpowiednie eksperymenty.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie