Właściwości i działanie płynu micelarnego

Właściwości i działanie płynu micelarnego

Redakcja

2017-06-22

brak komentarzy

Płyn micelarny scala w sobie cechy oczyszczające mleczka, odświeżające toniku i dwufazowego płynu do demakijażu oczu, który eliminuje wodoodporny tusz. Tego typu kosmetyk okazuje się przeznaczony na rzecz użytkowników, którzy chcą błyskawicznie a także efektywnie usunąć make up, oczyścić skórę z wszystkich zanieczyszczeń a także równocześnie ją nawodnić. Czy w związku z tym demakijaż micelarny okazuje się korzystniejszy od klasycznego, kilkuetapowego oczyszczania twarzy? Zobacz, jak funkcjonuje płyn micelarny.

Co to okazuje się płyn micelarny?

Płyn micelarny to roztwór wodny bogaty w mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Micele tworzą sole chemiczne o własnościach amfifilowych: zewnętrzne cząstki miceli posiadają cechy hydrofilowe (przyciągają wodę a także odpychają tłuszcze), zaś cząstki tworzące wnętrze miceli (estry kwasów tłuszczowych) mają cechy hydrofobowe (odpychają wodę a także świetnie wiążą się z tłuszczami). Ponieważ micele oddziałują jak magnes - "przyciągają" i pochłaniają tkankę tłuszczowa w formie nadwyżki sebum czy cząstki wodoodpornego tuszu do rzęs a także równocześnie rozpuszczają w roztworze wodnym inne zanieczyszczenia.

Płyn micelarny nie narusza przy tym bariery ochronnej cery, a więc warstwy hydrolipidowej naskórka. Płyn micelarny okazuje się uzupełniony w wszechobecne elementy aktywne, które wpływają na jego właściwości. Mają one różnorodne cech, przykładowo kwas hialuronowy silnie natłuszcza a także pozostawia skórę miękką, z kolei d-panthenol, co to oznacza pro-wit. B5, to wyciąg łagodząca a także kojąca, która penetruje głębsze warstwy komórek naskórka a także rzutuje na odpowiedni efekt ich odnawiania. W skład praktycznie wszystkich substancji micelarnych wchodzą także wyciągi z roślin (przykładowo orchidei czy świetlika), które dodają witalności a także blasku. To dzięki tym substancjom pomocniczym płyn micelarny funkcjonuje jak mleczko do demakijażu, które zmywa make up a także natłuszcza skórę, żel a także pianka do mycia twarzy, które zmywają wszystkie zanieczyszczenia a także oddziałują aseptycznie, tonik, który odświeżają skórę a także neutralizuje jej pH, i płyn do demakijażu oczu (także wodoodpornego).

Kiedy używać płynu miceralnego?

Poleca się używanie płynu micelarnego w celu:

  • porannego odświeżenia cery a także przyrządzenia jej do podkładu;
  • precyzyjnego demakijażu;
  • oczyszczenia cery z sebum a także zanieczyszczeń po całym dniu.

Dla kogo okazuje się przeznaczony płyn micelarny?

Zaletą płynu micelarnego okazuje się brak kompozycji zapachowych a także barwników. Dodatkowo płyn posiada minimalną ilość konserwantów, wobec tego można go używać do pielęgnacji któregokolwiek typu cery, także delikatnej, skłonnej do alergii, oraz atopowej a także trądzikowej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda