Makijaż maskujący pory, bliny i zmarszczki

Makijaż maskujący pory, bliny i zmarszczki

Redakcja

2017-04-07

brak komentarzy

Umiejętnie wykonanym makijażem w kilka chwil zakryjesz rozszerzone pory, blizny po trądziku i zmarszczki. Zobacz, jak to zrobić.

Makijaż maskujący rozszerzone pory

Rozszerzone pory trudno zamaskować makijażem. Zanim nałożysz produkty barwne, posmaruj twarz kremem ściągającym. Rozszerzone pory tworzą się przy tłustej lub mieszanej skórze, zatem trzeba używać podkłady matujące dedykowane do tego rodzaju skóry. Dobry rezultat da także nałożenie na twarz podkładu lub pudru rozświetlającego. Skóra nie będzie świeciła się jak przy zbyt dużej ilości sebum, ale będzie prezentowała się promiennie, a to odwróci uwagę od defektu. Jeśli rozszerzonym porom towarzyszą wągry, zastosuj korektor w kolorze cery lub nieco jaśniejszy.

Makijaż maskujący blizny

Blizny białe a także wystające nad wierzchnią warstwę cery musimy przyciemnić - wówczas będą się wydawały w pozycji poziomej. Z kolei wklęsłe uszkodzenia cery, przykładowo blizny po zmian trądzikowych, trzeba rozjaśnić, by robiły wrażenie zdecydowanie bardziej wypukłych. Użyj do tego dobrze o ton ciemniejszego a także jaśniejszego korektora. Idealny będzie artykuł w pędzelku lub z małą gąbką, bo zapewnia wyższą precyzję nakładania.

Makijaż maskujący niedoskonałości

Podkłady dedykowane do cer dojrzałych posiadają zazwyczaj składnik liftingujące, napinające skórę prawie od razu po nałożeniu. W ich składzie znajdują się także najczęściej pigmenty odbijające światło lub zbyt drobno zmieloną macicę perłową. W ten sposób niedoskonałości robią się zdecydowanie mniej uwydatnione. Zasada praktyki okazuje się prosta - składnik podkładu rozświetlającego odbijają pomiędzy sobą światło jak lusterka, dzięki czemu baza niedoskonałości okazuje się rozjaśniona, a sama zmarszczka wydaje się płytsza. Zamiast rozświetlającego podkładu możesz nabyć transparentny puder rozświetlający lub użyć cienia o takich cechach charakterystycznych. Nanieś go cienką warstwą w okolicach oczu, swobodnie na wieczór.

Dobry kosmetyk rozświetlający posiada postać błyszczącej mgły a także nie pozostawia na skórze dostrzegalnie oddzielonych drobinek przypominających brokat, bo one pozwalają wyłącznie zaznaczyć niedoskonałości. W drogeriach znajdują się także składniki z elementami, które przeciwdziałają dalszemu starzeniu się cery - rezultaty ich praktyki widać zatem po żmudnym okresie. By zatuszować rowki, przykładowo nosowo-wargowe czy niedoskonałości palacza nad ustami, użyj jasnego świetlistego korektora. Delikatnie rozciągnij zmarszczkę palcami a także nanieś na nią kosmetyk, nieco go wklepując. Nie zapominaj, żeby dokładnie zaaplikować korektor - w zmarszczkach nie mogą zostać białe linie. Potem użyj podkładu.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda